İSTANBUL VALİSİ DAVUT GÜL, EKMEK FİYATLARINI DENETLEDİ: 116 FIRINA CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

İstanbul Valisi Davut Gül, ekmek fiyatlarıyla ilgili denetimlerin yapıldığını ve uygunsuzluk tespit edilen fırınlara cezai işlem uygulandığını açıkladı. İşte detaylar:

İddialar Yalanlandı: Fiyat Değişikliği Yok

İstanbul’da ekmek fiyatlarının 8 TL’ye çıkarıldığı iddiaları gündeme gelmişti. Ancak İstanbul Valiliği, yazılı bir açıklama yaparak bu iddiaları yalanladı ve ekmek fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmadığını belirtti.

Denetimler Gerçekleştirildi: 116 Fırına Cezai İşlem Uygulandı

Vali Davut Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul’un 39 ilçesinde Ticaret, Tarım ve Zabıta Müdürlükleri işbirliğiyle “Ekmek Fiyat Denetimi” gerçekleştirildiğini duyurdu. Denetimler kapsamında 205 ekmek fırını kontrol edildi ve 116 fırının tarifeye uymayan şekilde ürün sattığı tespit edildi. Bu fırınlara cezai işlem uygulanarak gerekli yaptırımların yapılacağı belirtildi.

Denetimler Devam Edecek

İstanbul Valisi Davut Gül, yaptığı açıklamada denetimlerin devam edeceğini vurguladı. Ekmek fiyatlarının belirlenen tarifeye uygun şekilde satılmasının sağlanması için titizlikle çalışacaklarını ifade etti. İstanbul’da ekmek fiyatlarının ve gramajının düzenli bir şekilde takip edileceği belirtildi.

İstanbul Valisi Davut Gül’ün denetimlerle ilgili paylaşımı, ekmeğin tarifeye uygun şekilde üretilmesi ve fiyatların kontrol altında tutulması amacıyla atılan önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

2 YORUMLAR

  1. Nice post. I be taught something tougher on completely different blogs everyday. It will at all times be stimulating to learn content material from different writers and apply somewhat one thing from their store. I’d choose to use some with the content material on my weblog whether you don’t mind. Natually I’ll give you a link in your web blog. Thanks for sharing.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz