Kurban Bayramı tatili süresince binlerce yolcu ve araç Sarp Sınır Kapısı’ndan geçiş yaptı.

Artvin Valiliği, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Sarp Sınır Kapısı’ndaki yoğunluğa ilişkin açıklama yaptı. 9 günlük tatil boyunca, Sarp Sınır Kapısı’ndan günlük ortalama 30 bin yolcu ve 1800 aracın giriş çıkış yaptığı belirtildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, tatil süresince toplam 270 bin yolcu ve 16 bin aracın sınır kapısını kullandığı kaydedildi. Valilik ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün aldığı ek tedbirler sayesinde, vatandaşların güvenli bir şekilde sınır kapısından geçiş yaptığı vurgulandı.

Açıklamada ayrıca, Gürcistan tarafında elektronik eşyaların vergi iade işlemleri için uzun süreli bekleme yaşandığı ve gümrük kapısının tam kapasiteyle hizmet vermesine rağmen zaman zaman özel araç kuyruklarının oluştuğu ifade edildi.

Vatandaşların sınır geçişlerinde yaşanan yoğunluklar ve bekleme süreleri hakkında bilgi sahibi olmalarının önemine dikkat çekilen açıklamada, gümrük işlemlerinin daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlanması için ilgili kurumların çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz