Rize’de Solo Buzul Tırmanışı Yapan Dağcı Tolga T., Düşerek Yaralandı

Rize’nin Kaçkar Dağları’nda heyecan dolu bir tırmanış gerçekleştiren dağcı Tolga T., istenmeyen bir kaza sonucu yaralandı. Çamlıhemşin ilçesinin Yukarı Kavrun Yaylası’ndan hareket eden dağcı grubu, Kaçkar Dağları’na doğru tırmanışa başlamıştı. Ancak, solo buzul tırmanışında buzulu geçtikten sonra yaşanan bir düşme sonucu Tolga T. yaralandı.

Kurtarma Çalışmaları Hızla Başlatıldı

Durumu hemen fark eden diğer dağcı arkadaşları, konum bilgisi göndererek Tolga T.’nin bulunduğu noktayı belirtti. Bu haber üzerine, Rize İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) birimi ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) harekete geçti. Ayrıca, dağcılar ve sağlık personelinden oluşan 11 kişilik özel bir ekip de bölgeye sevk edildi.

Kurtarma Ekibi Olay Yerinde Çalışmalarını Sürdürüyor

Hızlı bir şekilde olay yerine ulaşan kurtarma ekibi, dağcı Tolga T.’nin bulunduğu noktaya ulaşmak için zorlu bir çaba harcıyor. Dağcının yaralanmasının ciddiyeti göz önüne alınarak, ekibin profesyonel bir yaklaşımla çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi. Güvenlik önlemleri alınarak, dağcının kurtarılması için gerekli adımların atıldığı bildirildi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz