Rize’de Ekmek Fiyatı Yeni Kararla Belirlendi: Gramaj ve Fiyatta Artış

Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, kentin ekmek fiyatının belirlenmesi için bir toplantı düzenledi. Toplantıda alınan karara göre, ekmek gramajı ve fiyatında değişiklik yapılması kararlaştırıldı.

Önceden 240 gramı 6 liradan satılan ekmek, yeni kararla birlikte gramajının artırılmasına ve fiyatının yükseltilmesine yönelik bir düzenleme yapıldı. Toplantıda alınan karara göre, ekmek gramajı 250 grama çıkarılacak ve fiyatı da 8,50 TL olarak belirlenecek.

Bu yeni kararla birlikte ekmek fiyatına yüzde 36’lık bir zam yapılmış olacak. Rize’de ekmeği üreten ve satan esnaflar, bu yeni kararın uygulanmasını bekliyor. Yapılan toplantıda, hafta sonu veya gelecek hafta içinde yeni fiyatın yürürlüğe girmesi planlanıyor.

Yeni ekmek fiyatının uygulanmaya başlanmasıyla birlikte, Rize’deki tüketicilerin ve esnafların nasıl bir tepki vereceği ise merak konusu. Yakın gelecekte, bu kararın kentteki ekonomik dengeleri nasıl etkileyeceği ve ekmek fiyatlarındaki artışın diğer bölgelere de yansıyıp yansımayacağı da dikkatle takip edilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz