Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı çalışma takvimini duyurdu. İşte ayrıntılar:

İlk Ders 11 Eylül’de Başlayacak

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni eğitim ve öğretim yılında ilk ders 11 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. Öğrenciler, yeni ders yılına heyecanla başlarken, öğretmenler de hazırlıklarını tamamlayarak öğrencileriyle buluşacak.

Okulların Sona Ereceği Tarih Belli Oldu

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılında okulların sona ereceği tarih de açıklandı. Buna göre, eğitim öğretim faaliyetleri 14 Haziran 2024 Cuma günü sona erecek. Bu tarih, öğrencilerin ve öğretmenlerin yaz tatiline gireceği son gün olacak.

Ara Tatiller ve Yarıyıl Tatili Dönemleri

Eğitim ve öğretim yılı içerisinde öğrencilere dinlenme ve nefes alma fırsatı sunan ara tatiller ve yarıyıl tatili de belirlendi. İlk ara tatil, 13-17 Kasım 2023 tarihleri arasında yapılacak. Bu dönemde öğrenciler, kısa bir süreliğine dinlenme imkanı bulacak.

Yarıyıl tatili ise 22 Ocak 2024 tarihinde başlayacak ve 2 Şubat 2024 tarihine kadar sürecek. Öğrenciler, bu dönemde uzun bir tatil süreci geçirecek ve enerjilerini toplayacak.

İkinci dönem ise 5 Şubat 2024 tarihinde başlayacak. Öğrenciler, ikinci yarıyıla başlayarak eğitimlerine devam edecekler.

İkinci Dönem Ara Tatili de Belirlendi

MEB’in açıklamasına göre, ikinci dönemde de öğrencilere bir ara tatil imkanı sunulacak. İkinci dönem ara tatili, 8-12 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu süre zarfında öğrenciler dinlenerek yeni döneme hazırlanabilecekler.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz