Fransa’da, 17 yaşındaki bir gencin polis tarafından vurularak öldürülmesiyle başlayan ve ülkeyi kaos ortamına sürükleyen protestoları durdurmak için güvenlik güçleri yetersiz kaldı ve zırhlı araçlar devreye girdi.

Fransız medyasına göre, Nanterres başta olmak üzere Marsilya, Woippy ve diğer birçok şehirde protestolar şiddet olaylarına dönüştü. Meydanlarda zırhlı araçlar konuşlandırıldı.

Yağmalama Vakaları Artmaya Devam ediyor

Ayrıca Toulouse şehrindeki protestolar sırasında polisin şiddet uyguladığı iddiasıyla 19 kişi gözaltına alındı. Kentte aynı zamanda uyurken bir apartman ateşe verildi. Metz şehrinde protestocuların ateşe verdiği bir multimedya kütüphanesi tamamen yanarken, Ales şehrinde havai fişeklerle saldırıya uğrayan bir polis karakolunda yangın çıktı.

Montpellier şehrinde bir lisenin hedef alındığı olaylarda, Pithiviers şehrinde bir tarlanın ateşe verildiği ve yangının hızla yayıldığı belirtiliyor. Paris’in 13. bölgesinde ise göstericiler yol üzerine barikatlar kurarak ateşe verdi. Bunun yanı sıra Lyon şehrinde bir motosiklet bayisi soyuldu ve 7 tüfek çalındı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz