özkan uğur

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MFÖ Üyesi Özkan Uğur’un Vefatını Duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, MFÖ grubunun üyelerinden sanatçı Özkan Uğur’un yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekteyken vefat ettiğini duyurdu. Bakan Koca, Twitter üzerinden paylaştığı mesajda, “Sevgili Özkan Uğur’u kaybettik. Her kulak verene dost ve kaynağı gönül olagelen bu sesi unutmayacağız. Çok üzgünüz. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ailesinden Açıklama Geldi

Özkan Uğur’un vefatıyla ilgili olarak ailesi de bir açıklama yayınladı. Eşi Aysun Aslan Uğur ve oğlu Alişan Uğur, sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada şu sözlere yer verdiler: “Özkan Uğur’umuzu kaybettik. İlk defa 13 yıl önce lenfoma tanısı konulan ve tedavisi başarılı bir şekilde yapılan Özkan’ımızın maalesef lenfoma hastalığı tekrarladığı için bir süredir hastanede tedavi edilmekteydi. Yaklaşık 1.5 aydır yoğun bakım ünitesinde takip ve tedavi edilen Özkan’ımızın uygulanan tedaviler sonucu lenfoma hastalığı gerilemeye başlamıştı ve umutla güzel haberleri bekliyorduk, ama takiplerinde akciğerinde oluşan farklı problemler nedeniyle maalesef vücudu tedavilere yeterli yanıt oluşturamamaya başladı ve çok üzülerek bildiriyoruz ki yaşam savaşı bugün sonlandı. Hepimizin başı sağ olsun.”

Başsağlığı Mesajları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Bugün vefat haberini aldığımız, müzik alanında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü sahibi olan, ülkemizin sevilen ses ve sinema sanatçısı Özkan Uğur’a Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da bir mesaj paylaşarak, “Derin bir hüzün içindeyiz… Sadece notalarda değil, ruhlarımızda da derin izler bırakan Özkan Uğur’u kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun” şeklinde duygularını dile getirdi.

Özkan Uğur’un Kariyeri ve Filmleri

Özkan Uğur, 17 Ekim 1953 tarihinde doğmuştur. Müzik kariyerine genç yaşta başlayan Uğur, Barış Manço Kurtalan Ekspres’te bas gitar çalarak profesyonel müzik hayatına adım atmıştır. Kaygısızlar grubuna dahil olduktan sonra müzik dünyasında büyük bir çıkış yapmıştır. Aynı zamanda başarılı bir oyuncu olarak da tanınan Uğur, “Eşkıya”, “Yeter Anne”, “Cennet Mahallesi” gibi televizyon dizilerinde ve Cem Yılmaz’ın “GORA” ve “A.R.O.G” gibi filmlerinde önemli roller üstlenmiştir.

Son Olarak…

Özkan Uğur’un vefatı müzik ve sanat camiasında büyük bir üzüntü yaratmıştır. Sevilen sanatçı, müzikteki yeteneği ve oyunculuk performansıyla hafızalarda derin izler bırakmıştır. Başarılı kariyeri boyunca birçok ödüle layık görülen Özkan Uğur, Türk müziğine ve sanatına değerli katkılar sunmuştur. Sanatçının ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz