Cumhurbaşkanı Erdoğan: “CHP’den 39 Milletvekili Kopardılar”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gümüşhane’deki bir konuşmasında isim vermeden DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi’ni kastederek, “Siyasi tarihimizin en büyük tokatçılığına imza atarak CHP’den 39 milletvekili kopardılar” ifadelerini kullandı.

Muhalif partileri hedef alan Erdoğan, “İlk seçimlerin üzerinden tam 8 hafta geçti. 7’li koalisyon masasından bir kişi bile istifa etmedi. ‘Kazanamazsam bırakırım’ diyenlerden hiçbiri siyaseti bırakmadı” dedi.

Başarısızlık ve Yenilgi Pazarlaması
Erdoğan, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi’nin CHP listelerinden milletvekili seçildiğini hatırlatarak, “İki seçimde de başarısız oldular, yenilgiye uğradılar, açıkça kaybettiler fakat hezimetlerini başarı gibi, yenilgilerini zafer gibi pazarlamaktan hâlâ vazgeçmediler. Onlar, siyasi tarihimizin en büyük tokatçılığına imza atarak CHP’den 39 milletvekili kopardılar” şeklinde konuştu.

Vatandaşların Hayal Kırıklığı
Erdoğan ayrıca, muhalefet partilerinin birbirleriyle sürekli tartışma içinde olduğunu belirterek, “Muhalefeti destekleyen vatandaşlarımız, oy verdikleri siyasetçilerin durumunu gördükçe adeta kahroluyor” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz