Çıplaklar Festivaline Ev Sahipliği Yapan Köy Halkı Kaçtı

Muchelney köyü, İngiltere’nin en büyük çıplaklar festivaline ev sahipliği yaparken köy halkı isyan etti. Muhafazakar bir topluluk olduklarını belirten köylüler, çıplaklarla 6 gün boyunca aynı yerde kalmak istemediklerini dile getirerek panikle kaçıştılar.

Çıplak Glastonbury Festivali Tartışmalarla Başladı

Her yıl Somerset bölgesinde yer alan Muchelney köyünde düzenlenen “Çıplak Glastonbury” festivali bu yıl tartışmalarla başladı. Binlerce İngiliz nudist, çıplak etkinliklerin düzenleneceği 6 günlük festival için köye akın etti. Giysilerini çıkarıp birlikte yoga yapmak, müzik dinlemek ve eğlenmek için hazırlanan çıplak ziyaretçiler, köy halkını tedirgin etti.

Çıplak Ziyaretçilerle Aynı Yerde Kalmak İstemeyen Köy Halkı Kaçtı

Bu yıl festival, Muchelney yakınlarındaki bir karavan ve kamp alanında gerçekleştiriliyor. Evlerinin hemen yanında yüzlerce çıplak ziyaretçi olmasından rahatsız olan köy halkı ise festivalin sona erene kadar başka bir yere gitmeyi tercih etti.

Köy Sakinlerinden Eleştiriler

The Sun gazetesine konuşan 64 yaşındaki köy sakini Michael Stevens, “Onlarla aynı yerde olmak istemiyorum. Rahat hissetmediğimiz için evimizden ayrılmak zorundayız. Ülkede azınlığın çoğunluğa üstün geldiği bir durumla daha karşı karşıyayız” dedi. Aynı şekilde, 34 yaşındaki Steve White da köyde kimsenin çıplaklar festivalinden memnun olmadığını belirterek, “Bu kadar çok nudistin buraya gelmesi biraz tehlikeli. Yürüyüşe çıkan köylüler her an bir çıplakla karşılaşabilir. Burası küçük ve muhafazakar bir yer” şeklinde konuştu.

Organizatörler Savunma Yaptı

Festivalin organizatörleri ise çıplaklığın birçok faydası olduğunu ve İngiliz nudist topluluğunun birlikte eğlenme hakkı bulunduğunu savundu. Ancak köy halkı, kendi değerlerine ve rahatına saygı gösterilmesini istiyor. Köyün muhafazakar dokusunu koruma talepleriyle, festivale yönelik eleştiriler devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz