CHP’de “Değişim” Tartışmaları: Kemal Kılıçdaroğlu’na Değişim Çağrısı Karşılık Bulmadı

Endişeler Artıyor

CHP’de seçim yenilgisinin ardından “değişim” tartışmaları hız kazanıyor. Parti üst yönetiminde bazı değişiklikler yapılmasına rağmen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini de içine alacak bir değişime önderlik etmesi çağrılarına yanıt vermediği belirtiliyor. Bu durum, parti içinde endişelerin büyümesine neden oluyor.

Kılıçdaroğlu’nun Yeniden Aday Olma İsteği

Kılıçdaroğlu’nun yerel seçimlere kadar partinin başında kalmayı hedeflediği ve yeniden genel başkan adayı olmak istediği değerlendiriliyor. Ancak değişim çağrısı yapanlar, bu yaklaşımın partinin daha da gerilemesine yol açacağı görüşünde. Bazı isimler, Kılıçdaroğlu’nun ısrarının partiye “1994 travması” yaşatabileceği uyarısında bulunuyor.

1994 Seçimlerine Dikkat Çekiliyor

Değişimciler, 26 Mart 1994 yerel seçimlerinde CHP’nin İstanbul, Ankara ve İzmir büyükşehir belediyelerini kaybettiğini hatırlatarak, yeni bir araştırmanın CHP’nin seçim sonrası oyunun yüzde 20 altına kadar gerilediğini gösterdiğini vurguluyor. “Böyle gidersek seçmen 94 seçimlerinde olduğu gibi partimizi cezalandıracak. Bu tabloyu hak etmiyoruz. Buna izin vermemeliyiz” şeklinde konuşan değişimciler, parti içindeki değişimin kaçınılmaz olduğunu savunuyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz