Bayramın ilk günü Hemşin ilçesinde gurbetten gelen Hemşinlilere unutulmaz bir bayram deneyimi yaşatmak amacıyla Horon Şenliği düzenleniyor. Saat 20:00 ile 23:00 arasında gerçekleşecek olan etkinlik, Hemşin Meydan Parkı’nda gerçekleştirilecek ve hemşehrilerin hasret giderebilecekleri bir buluşma noktası olacak.

Hemşin halkı, bayram coşkusunu en iyi şekilde yaşamak ve geleneksel kültürlerini gelecek nesillere taşımak amacıyla bir araya geliyor. Horon Şenliği, Hemşinlilerin gurbetten gelen akraba ve dostlarıyla kucaklaşmalarına vesile olacak, bayramın ilk gününde birbirinden renkli ve coşkulu anlara sahne olacak.

Horon, Hemşin’in vazgeçilmez bir parçası olan geleneksel bir halk oyunudur. Hemşin’de doğup büyümüş olanlar ile gurbette yaşayan Hemşinlilerin bir araya gelmesi, uzun süren ayrılıkların ardından hasretin sona erdiği bir buluşma noktası olacak. Horon Şenliği, Hemşinlilerin sevdikleriyle birlikte bayram coşkusunu paylaşmalarına, birlikte güzel vakit geçirmelerine ve birbirleriyle özlem gidermelerine olanak tanıyacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz