Çanakkale’de Yabancı Uyruklu 21 Kadına Fuhuş Yaptıran Çeteye Operasyon: Dört Şüpheli Gözaltına Alındı

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Büro ekipleri, yaklaşık 6 aylık bir süre boyunca teknik ve fiziki takip çalışmaları yürüterek Türkmenistan ve Kırgızistan uyruklu 21 kadına fuhuş yaptıran bir çeteyi tespit etti.

Ekipler, 13 Temmuz tarihinde belirlenen adreslere operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında Özbekistan uyruklu G.B., D.M. ve O.B. ile E.D.U. isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan incelemeler sonucunda şüphelilerin aylık olarak yaklaşık 1 milyon TL kazanç elde ettikleri belirlendi. Gözaltına alınan şüpheliler, yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Özbekistan uyruklu G.B.’nin “Güzel” takma adını kullandığı ifade edildi.

Çanakkale’de gerçekleştirilen operasyonla birlikte fuhuş ticareti yapan ve yabancı uyruklu kadınları istismar eden bir çetenin etkin bir şekilde çalıştığı ortaya çıktı. Emniyet güçleri, teknik ve fiziki takip yöntemleriyle çetenin faaliyetlerini belirleyerek başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. Olayın ardından gözaltına alınan şüpheliler, adli süreçle birlikte hak ettikleri cezaları almaları için yargı önüne çıkarılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz